فایل*تحقیق با موضوع تکنیک های مدل سازی*

تحقیق تکنیک های مدل سازیتحقیق با موضوع تکنیک های مدل سازی|40277471|wak|
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان تحقیق با موضوع تکنیک های مدل سازیقابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

توضیحات:

تحقیق با موضوع تكنیك‌های مدل‌سازی

31صفحه قالب ورد قابل ویرایش

بخشی ازمتن:

5- تشابه جریان و مطالعه های مدل

برای اینكه آزمون مدل مفید باشد باید داده هایی را بدهد كه بتوان آنها را مقیاس بندی كرد و نیروها، و گشتاورها و بارهای دینامیكی موثر بر نمونه اصلی با اندازه كامل را به دست آورد. چه شرایطی باید برقرار باشد تا بین جریان مدل و جریان نمونه اصلی تشابه وجود داشته باشد؟

شاید بدیهی ترین شرط این است كه مدل و نمونه اصلی باید به دور هندسی متشابه باشند. تشابه هندسی ایجاب می كند كه مدل و نمونه اصلی دارای شكل یكسان باشند، و تمام ابعاد خطی مدل با تقریب مقیاس ثابتی به ابعاد متناظر نمونه اصلی ارتباط داده شوند.

شرط دوم این است كه جریان مدل و جریان نمونه اصلی باید به طور سینماتیكی متشابه باشند. دو جریان وقتی به طور سینماتیكی متشابه هستند كه سرعت ها در نقاط متناظر هم جهت باشند و مقدار آنها با یك ضریب مقیاس ثابت به هم ارتباط داده شوند. از این رو دو جریان كه به طور سینماتیكی متشابه هستند دارای نقش های خط جریانی نیز هستند كه با ضریب مقیاس ثابت به هم مربوط می شوند. از آنجا كه مرزها خطوط جریان احاطه كننده تشكیل می دهند، جریان هایی كه به طور سینماتیكی متشابه هستند باید به طور هندسی متشابه باشند.

اصولاً، تشابه سینماتیكی ایجاب می كند كه برای به دست آوردن داده های بازدارندگی موثر بر یك جسم، از تونل باد با مقطع عرضی نامحدود استفاده شود تا عملكرد در یك میدان جریان محدود به درستی مدل بندی شود. در عمل، این محدودیت را به طور قابل توجه می توان تعدیل كرد، و از وسیله ای با اندازه منطقی استفاده كرد.

تشابه سینماتیكی ایجاب می كند كه نوع جریان مدل و نوع جریان نمونه اصلی با هم یكسان باشند. اگر آثار تراكم ناپذیری یا حفره زایی، كه نقش های جریان را به طور كیفی می توانند تغییر دهند، در جریان نمونه اصلی وجود نداشته باشند، در جریان مدل از وجود آنها باید جلوگیری كرد.

فهرست برخی ازمطالب:

5- تشابه جریان و مطالعه های مدل 4تحلیل مثال 4 7حل: 75-1- تشابه غیر كامل 9داده ها از: 11داده‌ها از روی: 12تحلیل مثال 5: 15حل: 165-2- مقیاس بندی با چند پارامتر وابسته 17شكل 4: منحنی های مشخصه نوعی برای پمپ سانتریفوژی كه در سرعت ثابتی آزمایش شده است. 20مثال 6: قوانین پمپ 22تحلیل مثال 6: 22حل: 225-3- توضیحات درباره آزمایش مدل 246- بی‌بعد كردن معادله های دیفرانسیل اصلی 255- تشابه جریان و مطالعه های مدل 4

تحلیل مثال 4 7

حل: 7

5-1- تشابه غیر كامل 9

داده ها از: 11

داده‌ها از روی: 12ت

تحلیل مثال 5: 15

حل: 16

5-2- مقیاس بندی با چند پارامتر وابسته 17

و.. .


مطالب دیگر:
امنیت تجهیزات و پروتکلهای سوئیچینگ و مسیریابیبررسی تاثیر برنامه ریزی بازاریابی بر عملكرد شركتهای پذیرفته شده در سازمان بورس و اوراق بهادار تهرانفرایندهای تصفیه آب و فاضلابپاورپوینت WIMAXپاورپوینت اصول آموزش هند بالخلاصه فصل چهاردهم تئوری حسابداری 2 تالیف دکتر ساسان مهرانی و غلامرضا کرمی با عنوان تحلیل تضاد در روابط نمایندگی و مدیریت سودخلاصه فصل پانزدهم تئوری حسابداری 2 تالیف دکتر ساسان مهرانی و غلامرضا کرمی با عنوان تحقیقات رفتاری حسابداری و گزارشگری اجتماعیدانلود تحقیق روابط خارجی ایران در دوره زندیهپاورپوینت مدیریت استراتژیک صنعتیدانلود تحقیق ساختار دولت رضاشاهدانلود تحقیق ساختار سازمان ملل و نقش آن در مسایل مختلف جهانپاورپوینت برنامه ریزی مواد اولیه مورد نیازدانلود مقاله شهر نشینی در ایراندانلود تحقیق نبرد قادسیهدانلود تحقیق سكولاریسم و‌ آسیب شناسی فرهنگی، اجتماعی نسل هادانلود تحقیق شوراهادانلود تحقیق شورای نگهبان در نظام جمهوری اسلامی ایراندانلود تحقیق ریشه ضرب المثل های ایرانیدانلود تحقیق فلسفه طبیعت در غربدانلود تحقیق مشاركت های انتخاباتیدانلود تحقیق مدیریت اطلاعات به روش XMLدانلود تحقیق مدیریت دانش و مدل های مختلف آندانلود تحقیق مدیریت رفتار سازمانیدانلود تحقیق مدیریت و برنامه ریزی جامع شهریخلاصه فصل دوم کتاب حسابرسی پیشرفته تالیف دکتر حساس یگانه با عنوان روش شناسی حسابرسی